Čaj podle dr.Šikuly

28. května 2008 v 19:44 | Jiřina |  || Bylinné čaje na různé obtíže
dobromysl 10 objemových dílů, nať jahodníku 3 díly, nať meduňky lék. 10 dílů, nať třezalky tečkované 8 dílů, nať žindavy evropské 3 díly, květ bezu černého 3 díly, listy a květy podbělu 3 díly, květ divizny velkokvěté 0,5 dílu, list jitrocele kopinatého 3 díly, nať řebříčku 1 díl, nať řepíku lékařského 0,5 dílu, nať kontryhele 0,5 dílu, nať mařinky vonné 0,5 dílu, list maliníku 1 díl,
Příprava čaje:
Do 1 litru studené vody nasypeme 1 pol.lžíci čajové směsi ke které přidáme půl čajové lžičky černého čaje. Nádobu přikryjeme a necháme přejít varem, pak odsuneme a necháme zchladnout na cca 60 stupňů C louhujeme 10 minut.Kapénky s pokličky setřeme zpět do čaje ,protože jsou to éterické oleje,silice a jiné účinné látky.Čaj přecedíme a pijeme mírně oslazený medem nebo javorovým sirupem.Můžeme přidat i trochu citronové šťávy.
Čaj lze pít jako běžný potravinový čaj ke snídani i během dne,večer pak nejméně 1/2 hod. po poledním jídle.Čaj je chutný,nškodí ani dětem ani těhotným nebo nemocným osobám.
Složení čaje vychází a tradičně osvědčených i nově vyzkoušených léčivých rostlin s komplexním účinkem. Podstatou je ovlivnění zvláště těch funkcí a orgánů, které jsou v období stresů zhoršených ekologických podmínek nejvíce ohroženy. Současně bylo cílem vyřadit z pravidelného užívání ty byliny,které mají kontraindikační účinky nabo které působí jako drogy, tedy s návykovým rizikem. Základem čaje je soubor bylin chuťově příjemných s vitaminem C,provitaminem A ,vitaminem E.Čaj posiluje nervovou soustavu,podporuje látkovou výměnu,procesy vyměšování, upravuje oxidační procesy v krvi,zlepšuje kvalitu cév, léčí dýchací obtíže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama