Bércový vřed

30. července 2008 v 22:28 | Jiřina |  || Dobré rady pro vaše zdraví
Jedná se o velmi bolestivé onemocnění s pomalým léčením. Okolí vředu včetně otevřené rány musí být udržováno v absolutní čistotě. Léčba vředu musí být vedena lékařem a s jeho souhlasem je možné přidat bylinnou léčbu:
Čaj 1 -kopřiva dvoudomá list 35g, třezalka tečkovaná nať 15g, přeslička rplní nať 20g, rdesno ptačí /truskavec/nať 10 g. Polévková lžíce směsi se přelije 300 ml vařící vody ,nechá se 20 minut louhovat,pije se jeden šálek denně. Po dobu obtíží. Pokud se léčba prodlouží,pak po 3 týdnech se udělá 14 ti denní přestávka v pítí čaje.
2- pampeliška list 20g, lípa květ 25g, meduňka lékařská nať 20g, kopřiva dvoudomá list 25g.
Polévková lžícesměsi se přelije 200 ml vařící vody.,louhuje se 10 minut a po scezení se užívají 2 šálky denně.
Obklady- řepík lékařský nať 2 polévkové lžíce se přelijí 300ml vařící/převařené/ vody,nechá se 10 minut louhovat ,potom se do vlažného výluhu namočí plátno nebo gáza a postižené místo se obloží.
měsíček lékařský květ ,příprava jako výše uvedeno včetně užití
přeslička rolní- 20g byliny se vloží do 1/4 l studené vody na 2 hodiny,pak se 20 minut vaří, scedí a vlažný macerát se použije k obkladům.Já doporučuji potřít okolí vředu po výše uvedeném ošetření ředenou jitrocelovou tinkturou /1:2/ a samozřejmě dodržet pokyny lékaře co se týče užití mastí a frekvence provádění převazů.

Doporučuji vyzkoušet mast Iruxol mono ( Collagenasum) .Mast je určena pro enzymové čištění otevřených ran včetně dekubitů, vředů a proleženin. Mast může předepsat jenom lékař specialista.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama