Duben 2009

Onemocnění žaludku

19. dubna 2009 v 23:19 | Jiřina,J.Suchý,vlastní úprava |  || Dobré rady pro vaše zdraví
Žaludek je svalnatý vak, uložený v levé horní části dutiny břišní,který je oddělený bránicí od levé plíce a srdce. V horní části je od jícnu oddělen jícnovým svěračem a od dvanáctníku vrátníkovým svěračem.Oba svěrače zajišťují postup potravy pouze jedním směrem.Součástí žaludeční sliznice jsou žlázky, vylučující žaludeční šťávy a hlen, který je zásaditý a chrání tak sliznici žaludku před poškozením kyselinami.Jakmile se potrava dostane do žaludku, žlázky ve sliznici okamžitě začnou vylučovat kyselinu chlorovodíkovou,pepsinogen a druh bílkoviny, která během trávicího procesu absorbuje vitamin B 12 v tenkém střevě. Úkolem kyseliny chlorovodíkové je štěpení potravy ve vodě nerozpustné,likviduje bakterie a ostatní mikroorganismy/desinfikuje obsah žaludku/.
Dále mění pepsinogen v enzym pepsin, který štěpí bílkoviny a podněcuje svaly žaludečních stěn k rytmickému smršťování. Potrava se tak důkladně promísí se žaludečními šťávami, vzniká trávenina,která se vrátníkovým svěračem dostává po částech do tenkého střeva.
Složitý proces trávení může narušit nedostatečná tvorba žaludečních šťáv. Pokud jich žaludek produkuje nadbytek , dochází k zanícení sliznice ( gastritida), při tomto onemocnění dochází ve značné míře k zániku žaludečních vyměšovacích žlázek a tím k větší náchylnosti vůči bakteriálním nemocem ( např. salmonelóza).
Nadbytečná tvorba hormonu gastrinu v žaludku, může vést ke vzniku dvanáctníkových vředů, pálení žáhy,průjmům.Příčinou této poruch může být určitý typ nádoru(gastrinom),který gastrin vyměšuje, nebo také strava bohatá na bílkoviny. V případě nedostatku gastrinu dochází ke zpomalení rytmického smršťování žaludečních svalů, potrava zůstává dále v žaludku a tím může dojít k dalším zánětlivým procesům.Pacient pociťuje těžkost žaludku.
Dalším častým onemocněním žaludku jsou žaludeční vředy. Ze statistiky vyplývá,že asi 80 % žal.vředů je podmíněno přítomností bakterie Helicobacter-pylori v trávicím traktu.
Jinou příčinou jejich tvorby je zvýšené vylučování kyselých žaludečních šťáv,což může být způsobeno stresem,kouřením,dlouhodobým užíváním některých léků (aspirin,ibalgin,protizánětlivé přípravky)
Přítomnost vředů se projevuje silnými bolestmi břicha.Při dvanáctníkových vředech se dostavuje svíravá až pálivá bolest v horní části břicha.Větší bolesti se většinou dostavují v noci.Někdy dochází k úlevě po napití teplého mléka (dle snášenlivosti).
Moderní léky umožňují jejich vyléčení během několika týdnů.Předpokladem je včasná a správná diagnóza. Pokud dojde ke komplikacím(krvácení při perforaci žaludeční stěny)je nutný chirurgický zákrok.Během léčby je nutné dodržovat pokyny lékaře.

Statistika uvádí ,že šestým nejčastějším typem onemocnění žaludku je rakovina žaludku.Nejvíce jsou tímto onemocněním postiženi muži.V poslední době dochází ke snížení výskytu tohoto onemocnění, ale vzhledem k nevýrazným příznakům nemocní stále přicházejí k lékaři v pozdních stadiích nemoci, kdy se dostavuje časté nucení na zvracení,dochází ke ztrátě chuti k jídlu,pacienti jsou celkově oslabení, stěžují si na potíže při polykání, pociťují tlak ve střední části nadbřišku a také se může objevit krev ve stolici jako důsledek krvácení z nádoru.Bolest často následuje po jídle.Ve většině případů rakovina žaludku začíná ve žlázkách,produkujících hlen a žaludeční šťávy.
Včasná diagnostika a operace dává šanci na prodloužení života. K úspěšné léčbě pomáhá dobrý psychický stav nemocného.

Několik rad ke snížení rizika vzniku rakoviny žaludku:

1.
Omezit na minimum nebo přímo vyřadit z jídelníčku uzeniny, silně solená jídla,nakládanou zeleninu v kyselých nálevech,smažená jídla,pečená masa na otevřeném ohni,hovězí ,vepřové a skopové maso.
Doporučuje se konzumovat 1-2x týdně moso kuřecí, králičí,krůtí a ryby-šetrná úprava (např:dušení, vaření...)
2.
Jíst v dostatečném množství potraviny bohaté na vitamin C,E,A, minerály-selen,zinek,mangan a vlákninu.
3.
V době nechutenství (např. při léčbě chemoterapií) jíst pikantnější zeleninové polévky, saláty,ovoce,(banány),pomazánky z avokáda
4.
Pít obyčejnou vodu,šťávy z ovoce čerstvě doma připravené, zeleninové šťávy buď doma připravené nebo koupené v lékárně.
5.
Vyloučit alkohol a kouření.
6.
Do jídelníčku často zařazovat červenou řepu,protože je považovaná jako prostředek k posílení imunity a jako velká zásobárna přírodních látek snižujících riziko rakoviny .Pokud si uděláte šťávu,potom můžete její chuť vylepšit smícháním se šťávou z mrkve.

Po dohodě s lékařem lze léčbu žaludečních obtíží podpořit bylinnými čaji.:

Zánět žaludku (gastritis):

Proti bolestem:

heřmánek lék.květ 100 g
meduňka list 40 g
máta peprná 40 g

1 polévkovou lžíci zalít 6OO ml vroucí vody, nechat 20 minut odstát a po scezení pít 4 x denně 150 ml vždy 20 min. před jídlem a spánkem.Sladit můžete medem.

Pokud bolest trvá déle:

heřmánek květ 50 g
dobromysl nať 60 g
jitrocel kopinatý list 50 g

2 polévkové lžíce zalít 6OO ml vroucí vody,odstát 20 minut a pít 8O ml 15 minut před jídlem a 30 minut po jídle.

nebo:

třezalka nať 90 g
květ měsíčku lék. 90 g
meduňka list 100 g
kopr semeno 30 g
máta peprná list 50 g

2 polévkové lžíce směsi zalít 600 ml vroucí vody, nechat 25 minut odstát, po scezení pít 6x denně po 100 ml 15 minut před jídlem a 30 minut po jídle

Při zácpě:

kůra krušiny20 g
meduňka list 30 g
heřmánek květ 20 g
třezalka nať 25 g
máta peprná list 20 g

l polévkovou lžíci směsi zalít 400 ml vody a 4 minuty povařit.Odstát 20 minut a po scezení pít 3x denně 100 ml asi 20 minut před jídlem.

Žaludeční vřed:

vachta 50 g
3 čajové lžičky vachty zalijte 500 ml vroucí vody,nechte odstát 10 minut a po scezení pijte během dne tři šálky teplého čaje.

spojený se zácpou:

kmín plod 15 g
krušinová kůra 20 g
reveň kořen 15 g
máta peprná 20 g
heřmánek květ 30 g

3 čajové lžičky směsi zalijte600 ml vody a 8 minut povařte.Nechte 5 minut odstát a po scezení vypijte denně 3 šálky teplého čaje.

spojený s křečemi:

kmín plod 10 g
heřmánek květ 30 g
fenykl plod 10 g
máta peprná 20 g

3 čajové lžičky zalijte 600 ml studené vody ,přiveďte k varu a 8 minut povařte. Nechte odstát 4 minuty a po scezení pijte 3 šálky teplého čaje během dne.

Vleklé žaludeční potíže s křečemi:-poruchy trávení

lékořice kořen 10 g
ořešák list 5 g
fenykl plod 25 g
krušinová kůra 8 g
proskurník lékařský kořen 30 g
len semeno 30 g

l polévkovou lžíci směci zajite 400 ml studené vody,přiveďte k varu, 4 minuty povařte,nechte 8 minut odstát a po scezení pijte ráno 200 ml a večer 200 ml teplého čaje.

Nedstatečná tvorba žaludečních štáv:

podpora sekrece žal. štáv:

puškvorec oddenek 20 g
hořec žlutý kořen 15 g
vachta list 20 g
zeměžluč nať 20 g
pelyněk pravý nať 15 g

3 čajové lžičky směsi zalijte 600 ml studené vody, přiveďte k varu, 4 minuty povařte,nechte 8 minut odstát a po scezení vypijte během dne 3 šálky teplého čaje.

nedostatek kyseliny solné :

vachta list 15 g
skořicovník kůra 5 g
puškvorec oddenek 15 g
zeměžluč nať 20 g
pelyněk pravý naŤ 15 g

3 čajové lžičky zalijte 600 ml studené vody, přiveďte k varu, 7 minut povařte,nechte 4 minuty odstát a po scezení pijte 3 šálky během dne.

Rakovina žaludku: -čaj zpomalující vývoj rakoviny

kůra bílé vrby 50 g
borůvka list 100 g
kopřiva list 100g
kořen proskurníku 90 g
chmel šištice 40 g
přeslička nať 60 g
jitrocel kop.list 5O g
heřmánek květ 50 g
měsíček zahradní květ 40 g
kůra kondurangová 100 g

3 čajové lžičky zalijte 6OO ml vody,4 minuty povařte,nechte odstát a po scezení pijte 3 denně 15 minut před jídlem a před spaním.

po operaci:

kopřiva list 100 g
jmelí nať 50 g
třezalka nať 50 g
kořen pýru 50 g
kořen proskurníku 40 g
lišejník islandský 50 g
bříza list 50 g
borůvka list 50 g

l polévkovou lžíci směsi zalijte400 ml vody, povařte 3 minuty ,odstavte na 8 minut a pijte 2x denně šálek 15 minut před jídlem.

Zánět tlustého střeva-Colitis

11. dubna 2009 v 23:26 | Jiřina,J.Suchý-upraveno |  || Dobré rady pro vaše zdraví
Jedná se vážné onemocnění, které se projevuje bolestí břicha, úporným nucením na stolici, která bývá hlenovitá a někdy i s příměsí krve. Také se může dostavit horečka a bolesti kloubů nebo bolestivá zácpa. Zánět může způsobit chyba v dietě,časté pojídání tučné stravy,chemické látky obsažené ve stravě nebo nahnilé ovoce. Toto oněmocnění vyžaduje odbornou léčbu, proto je také nutné dodržovat léčebný režim daný odborným lékařem.Pokud léčbu podpoříte bylinnými čaji, potom o tomto rozhodnutí uvědomte lékaře.
Jde-li o lehký katar tlustého střeva, kdy průjmy trvají jen krátce, lze léčení podpořit uvedenými čajovými směsemi:

1) Zanícené tlusté střevo.

....a) borůvka list 20 g
proskurník lékařský kořen 20g
heřmánek květ 20g
bez černý květ 20 g
řebříček nať 25 g
měsíček lék. 25 g

1 polévkovou lžíci směsi zalijte 600 ml vody a povařte 8 minut.Nechte odstát 10 minut a po scezení pijte tři šálky během dne.

2) Průjem spojený s nechutenstvím

přeslička rolní nať 25 g
pličník lékařský 25 g
dubová kůra 10 g

tři čajové lžičky směsi zalijte 600 ml vody a povařte 8 minut.Nechte odstát 10 minut a po scezení vypijte tři šálky čaje během dne.

3) Při komplikaci s vředy a průjmem:

heřmánek květ 60 G
řepík nať 30 g
máta peprná list 25 g
třezalka nať 25 g
kopřiva list 20 g
kokoška nať 20 g
ořešák list 20 g
jablečník nať 10 g
nátržník oddenek 15 g
řebříček list 20 g
šalvěj list 15 g

jednu čajovou lžičku směsi zalijeme 2OO ml vody, povaříme 3 minuty ,necháme 5 minut odstát a pijeme 6x denně půl šálku 20 minut před jídlem.

4) Průjem s výskytem krve: ( v tomto případě je nutné ihned zajít k lékaři)

Mochna nátržník 25 g
rdesno-hadí kořen 25 g
kokoška pastuší tobolka nať 100 g

tři čajové lčičky zalijte 600 ml vody, povařte 8 minut,nechte 5 min. odstát a pijte během dne 3 šálky čaje.

5. Průjem doprovázený křečemi:

borůvka list 20 g
borůvka plod 20 g
heřmánek květ 100 g
mochna nátržník oddenek 10 g
dobová kůra 10 g

tři čajové lžičky zalijte 600 ml vody, povařte 5 minut,nechte odstát 4 minuty a pijte 3 šálky čaje během dne.

6. Průjem bez doprovodných příznaků:

a) islandský lišejník 15 g
mochna husí nátržník 15 g
heřmánek květ 25 g
dubová kůra 25 g
borůvka plod 30 g

Tři čajové lžičky zalijte 600 ml vody a povařte 5 minut,nechte 3 minuty odstát a pijte 3 šálky čaje během dne.

b) řebříček nať 35 g
mochna nátržník oddenek 30 g
přeslička rolní nať 30 g
pelyněk pravý nať 10 g

Tři čajové lžičky směsi zalijte 600 ml vody, nechte 5 minut povařit,odstát 4 minuty,po scezení pijte 3 šálky během dne.

c)
mochna nátržník 35 g
dubová kůra 100 g

Tři čajové lžičky směsi zalijte 600 ml vody, nechte 7 minut povařit, odstát 5 minut a po scezení pijte 3 šálky čaje během dne

Při chronických zánětech:

heřmánek květ 50 g
meduňka list 25 g
máta peprná 30 g
chmel šištice 20 g
kozlík lék. 10 g
anýz plod 20 g

jedna čaj. lžičku zalijte 200 ml vody, povařte 4 minuty,nechte 3 minuty odstát a pijte půl šálku 6x denně 15 minut před jídlem a 3O minut po jídle.