Únor 2010

Tajemství ruského léčitelství-část 2

21. února 2010 v 19:08 | Jiřina,Dr.K.Markarianová,převzato a upraveno |  || Dobré rady pro vaše zdraví

Přírodní prostředky k uvolnění stavů napětí a k posílení činnosti nervové soustavy:

1.Nálev z ovesné slámy:

Tři polévkové lžíce jemně pokrájené ovesné slámy zalijeme 400 ml vařící vody,necháme krátce povařit,odstavíme na 2 hodiny. Po přecezení pijeme uvedené množství ve 4 porcích během dne.

2. Med s vlašskými ořechy:

Tři polévkové lžíce nastrouhaných jader vlašských ořechů smícháme se stejným množstvím medu. Denně sníme asi 100 g této směsi a to ve 3-4 dávkách.

3. Mateří kašička:

20 ml mateří kašičky smícháme se 400 ml vodky. Užíváme 15 kapek ve 100 ml teplého mléka hodinu před jídlem 3xdenně.

4.Citronovo -česneková tinktura:

Nastrouháme 400g česneku a vymačkáme šťávu z dvaceti citronů.Vše smícháme , nalijeme do zavařovací sklenice a uložíme v temnu. Užíváme 2x denně 4 čajové lžičky ve 1OO ml teplé vody a to po dobu 3-4 týdny.Slabost i ospalost by měla po 10 dnech odeznít.Zároveň by se měla posílit imunita.

5.Červená řepa s medem:

Půl sklenice nastrouhané červené řepy smícháme s půl sklenicí medu.Užíváme 1 pol.lžíci 3x denně půl hodiny před jídlem, po dobu 2-3 měsíce. /můžeme použít i červenou řepu vařenou, protože je stejným zdrojem živin jako řepa syrová/

6. Šípková tinktura:

Natrháme šípky přešlé prvním mrazem, vezmeme 500 g takto natrhaných šípků,rozmačkáme, dáme do sklenky s víčkem,dolijeme 200 ml vodky. nebo pálenky. Necháme 2 týdny louhovat na tmavém místě. Občas protřepáme.Užíváme 10-20 nakapaných na kousek černého chleba v době obtíží.

7.Česneková tinktura:

Nadrobno nasekáme 200 g česneku, dáme do sklenice a zalijeme 300 ml vodky.Uzavřeme a necháme na teplém místě louhovat 3 týdny.Potom scedíme a užíváme po kapkách v mléce. První dávku 3 kapek denně o dvě kapky zvyšujeme.Až dosáhneme denní dávky 30 kapek , dávku opět o dvě kapky budeme snižovat až dosáhneme výchozí denní dávku 3 kapek.

8. Odvar z pupenů z břízy:

5g březových pupenů zalijeme 200 ml vody, 15 minut povaříme /během varu doléváme vodu/ potom necháme 1 hodinu louhovat a po přecezení pijeme 100 ml 2x denně.

9.Hrachový prášek:

1 čajovou lžičku hrachového prášku zapíjíme teplou vodou./Pro zlepšení chuti můžete přidat trochu ovocné šťávy./ Tento recept je považován za velmi účinný, protože zlepšuje soustředění a paměť.

10.Šťáva z řeřichy seté.

Doporučuje se 3x denně užívat 2 čajové lžičky šťávy.Je výborná pro jarní očitnou kúru.Po vysetí je po 20-25 dnech vhodná ke zhotovení šťávy.

11. Mořské řasy:

Doporučuje se užívat 4x denně půl čajové lžičky usušených a nadrobno posekaných řas přimíchaných do jídla/ např. polévka, jogurt a pod./

12. Hlávkový salát:

Spaříme 1 pol. lžíci salátových listů 200 ml vařící vody. Necháme 1 hod. louhovat.Vypijeme před spaním.

13.Tinktura z cibule.

1,5 kg cibule odšťavníme, smícháme s 250 g medu , 15g mezistěn ze skořápek vlašských ořechů a 250 ml vodky. Vše pořádně v uzavřené sklenici protřepáme a necháme 15 dní louhovat. Užíváme 2-3 x denně1 pol. lžíci.

14.Křenový odvar.

200 g omytého křenového kořenu nastrouháme, zajileme 500 ml vody a 20 minut povaříme. Po scezení pijeme 3x denně 100 ml odvaru.

15.Křenová tinktura:

8OOg křenu dobře omyjeme a nadrobno nakrájíme/neloupaný/.Zalijeme 1 litrem studené vody,necháme přejít varem a dále ještě 30 minut dusíme na malém teplotním stupni. Po přecezení dolijeme 100 ml vodky. Užíváme 1 pol. lžíci 3x denně a to nezávisle na jídle.

16. Tinktura z měsíčku lékařského-tuto tinkturu doporučuji zakoupit ve specializované prodejně nebo v lékárně.Domácí výroba je dosti náročná.Osobně doporučuji od Natura -Děčín,Grešík.Taktéž doporučuji koupit tinkturu z čínského citronovníku pod názvem "Schisandra" a také tinkturu "Žen-.šen".

17. Tinktura z kořenů arálie mandžuské:

4O g kořene arálie mandžuské zalijeme 200 ml pálenky.Necháme 15 dnů louhovat.Užíváme 30-40 kapek 3x denně.

18.Truskavec-nálev:

1 pol.lžíci nati truskavce zalijeme 400 ml vařící vody, necháme 20 minut odstát.Po přecezení užíváme 1/3 udělaného množství 3x denně před jídlem.

19. Čekanka obecná:

20 g kořenu čekankyspaříme 200 ml vařící vody a necháme v termosce přes noc louhovat. Užíváme 5 x denně 1 pol. lžíci.

Uvedené recepty pomohou stabilizovat psychický stav avšak k tomu je nutné vyvarovat se jakéhokoliv rozčilení a stresových situací. Je také důležité zajistit klidné životní podmínky včetně dokonalé životosprávy.

Tajemství ruského léčitelství

10. února 2010 v 21:51 | Jiřina,Dr.K.Markarianová,převzato a upraveno |  || Dobré rady pro vaše zdraví

Konečně mohu pokračovat v psaní článků. Musela jsem omladit můj PC a podařilo se. Snad to už se mnou dožije.
Zalistovala jsem v mé sbírce receptů a vybrala něco z "kuchyně" ruského léčitelství. Jsou to zajímavé a účinné recepty a rady na různá onemocnění, ale jsou hlavně jednoduché. Dr. Markarianová ,která tyto recepty sbírá, na základě dlouholetých studijních a praktických zkušeností také upozorňuje na to, že při současném léčení různých onemocnění by podpůrné prostředky měli předepisovat zkušení bylinkáři, lékárníci případně lékaři, znalí v oblasti lidové medicíny a kteří dokáží tak rozpoznat její výhody i nedostatky při použití u konkrétních onemocněních.
Stále platí: " všechno je dobré,pokud je podané v pravý čas a v rozumné míře".

Ruské lidové recepty které napomáhají při léčení různých zdravotních obtíží:

I. Zánět průdušek-bronchitida.

Jedná se o nejobvyklejší respirační poruchu, kdy dochází k zánětu sliznice průdušek. Onemocnění se zpočátku projevuje pocitem pálení a bolestí pod hrudní kostí, pícháním v boku, bolestmi hlavy a také nechutenstvím.Často bývá doprovodným příznakem jiného infekčního onemocnění např: neštovice,TBC,chřipka.Zánět průdušek může být akutní nebo chronický.
Akutní zánět vzniká v období chladnějším, při chřipce,inhalaci dráždivých plynů a prachů,při těžkém onemocnění srdce a plic. Projevuje se převážně suchým,dráždivým kašlem. Pokud je při lehčím nehorečnatém onemocnění zajištěno dostatečné množství horkých tekutin,může onemocnění odeznít během několika dnů.
Avšak z akutního zánětu průdušek se může při nedostatečném léčení vyvinout chronická bronchitida. Příznakem bývá dlouhotrvající kašel až tři měsíce nejméně po dobu dvou roků. Kašel může pacienta obtěžovat nejen ráno, ale i přes celý den a to i v noci. Mnoho pacientů tomuto onemocnění nevěnuje dostatečnou pozornost a k lékaři jdou až se ukážou další zdravotní komplikace. Pokud nedojde k včasnému léčení může brochitida přejít v astmatickou formu onemocnění.Také nelze vyloučit komplikace z případného zápalu plic.

Lidové prostředky vyvolávající pocení a snižující horečku:

a/
Smícháme 1 pol.lžíci lipových květů a 1 pol.lžíci plodů malin (můžeme použít i zavařeninu nebo kompot) a zalijeme 400 ml horké vody.Jemně povaříme 15 minut a po scezení pijeme horké přes den po malých doušcích.

b/
Smícháme 2 čajové lžičky plodů malin(zavařeniny), 2 čaj.lžičky listů podbělu,1 čaj.lžičku dobromysli zalijeme 400 ml vařící vody.Necháme 25 minut louhovat ( nejlépe v termosce). Po scezení pijeme horké přes den po doušcích.

c/Smícháme 1pol.lžíci lipového květu a 1 pol.lž.květu černého bezu. Jednu pol. lžíci směsi zalijeme 400 ml vařící vody a 20 minut necháme odstát. Po zcezení pijeme horké po doušcích přes den.

d/
Smícháme 1 pol.lž.vrbové kůry,1 pol.lž.listů podbělu,1 pol.lž. dobromysli. Jednu pol.lž. směsi zalijeme 400 ml horké vody,necháme 8 minut jemně povařit.Odstavíme na 15 minut a po zcezení pijeme horké po malých doušcích.

e/
Do 300 ml horkého ruského čaje dáme 1 pol. lžíci malinové marmelády, šťávu z 1/2 citronu a 1 pol.lž. rumu nebo koňaku.Popíjíme horké.

Prostředky k zevnímu použití,uvolňující hlen a utišující kašel:
a/
Teplý obklad z pšeničných a pohankových zrn.

Čerstvě opražená zrna nasucho na pánvi rozložíme na ručník nebo plátno,který v několika vrstvách složíme do menšího čtverce a položíme na hrudník poblíž krku. Po zchladnutí ručník opatrně rozložíme a zrna opět ohřejeme. Osobně doporučuji ušít plátěný pytlík,naplnit buď zrnem nebo já dávám sůl s heřmánkem a jednu stranu uzavřu zdrhovadlem./po rozložení náplně by vrstva měla být přiměřená/Tento obklad je také účinný při bolestech v zádech/

b/
Česnekové mazání:
Pomeleme česnek na kaši,vezmeme jednu polévkovou lžíci této kaše smícháme ji s jednou pol. lžící vepřového sádla a touto hmotou potom potíráme hruď, záda ,krk,chodidla.Před tím vyzkoušíme snášenlivost a pokožku potřeme sádlem nebo olejem.

c/
Mazání s pepřem:
Do 2 pol.lžic rozpuštěného vepřového sádla dáme 1 čaj.lžičku mletého červeného pepře a před spaním potřeme hrudník a oblast mezi lopatkama.

d/
Zeleninový odvar k inhalaci:
Dva středně velké brambory,jednu červenou řepu a 80 g křenu vše neloupané dáme do hrnce zalijeme 2l vody a povaříme 30 minut. Potom odstavíme, nemocného posadíme před hrnec,hlavu a hrnec přikryjeme osuškou a necháme inhalovat 5-10 minut ( dle snášenlivosti)

e/
Inhalace pomocí termoforu:
1 čaj lž.jedlé sody,3 kapky mátového oleje,5 kapek 5% jódové tinktury zalijeme 200 ml vařící vody,promícháme a nalijeme do termoforu.Otvor termoforu dáme těsně k ústům a inhalujeme páru ústy,vydechujeme nosem.Během inhalování na samém začátku si zkusíme odkašlat, aby se uvolnil hlen, přináší to úlevu.

Prostředky k vnitřnímu užití pro uvolnění hlenu a utišení kašle:

a/
Mrkev s rumem:
do nádoby dáme 200 ml čerstvé šťávy z mrkve, 150 ml rumu,200 ml sklenku cukru (nejlépe nerafinovaného).Vše dobře promícháme,přivedeme k varu a jemně povaříme do mírného zhoustnutí.Užíváme každých 30 minut 1 čajovou lžičku.

b/
Šťáva z mrkve:
1 pol.lžící medu,200 ml čerstvé šťávy z mrkve zahřejeme ve vodní lázni a užíváme každou hodinu 1 pol.lžíci

c/
"Gogol-Mogol"
pokud je suchý kašel v počátečním stadiu,tak se doporučuje užít krém zvaný "Gogol-Mogol",což znamená dobře vyšlehat 2 žloutky se třemi pol.lžicemi cukru a 1 čaj.lž.rumu.Využíváme pomalu během 30 minut. Nezapíjíme./tento recept je také účinný při ztrátě hlasu/

d/
Odvar z omanu:
Dvě čajové lžičky rozdrceného kořene omanu zalijeme 300 ml vařící vody, necháme 8 minut povařit,odstavíme na 10 minut a po zcezení užíváme teplé 3xdenně 100 ml odvaru.

e/
Šťáva z černé ředkve:
5 polévkových lžic šťávy z černé ředkve(uděláme v odšťavovači)smícháme se dvěma pol. lžicemi medu. Užíváme 3x denně 2 pol. lžíce

f/
Obilné otruby:
400 g otrub z libovolného obilí zalijeme 1,5 l vařící vody,necháme přejít varem,odstavíme na 30 minut.Po scezení pijeme horké během dne.

g/
Čaj se sádlem:
1/2 čaj. lž.rozpuštěného vepřového sádla vmícháme do 100 ml černého ruského čaje. Pijeme horké 3x denně. Tento prostředek ikdyž není chutný, je velmi účinný při dráždivém kašli.

h/
Čaj s Aloe:
Dobře rozmícháme 15 g šťávy z aloe,100 g rozpuštěnéhovepřového nebo husího sádla,100 g másla,100g medu,1pol.lž. kakaa. Jednu čajovou lžičku této hmoty zamícháme do 200 ml horkého mléka a vypijeme.Užíváme 2x denně.

ch/
Mléko a ječmen:
Jednu sklenici ječmene zalijeme 200 ml mléka a pomalu vaříme až se polovina tekutiny vyvaří. Potom zcedíme a pijeme teplé 3x denně.

i/
Čaj uvolňující hleny:
5 pol. lžic kandyzovaného cukru a 1/2 citronu i se slupkou(nejlépe BIO) zalijeme 1000 ml vody a pomalu přivedeme k varu.Odstavíme , citron vymačkáme a zcedíme. Do zcezené šťávy přidáme
2 pol.lžíce mateřídoušky a 2 pol.lžíce jitrocelu kopinatého.Vše povaříme 10 minut a zcedíme do termosky.Pijeme horké po malých doušcích po celý den. Je to velmi účinné pití.