Tajemství ruského léčitelství-část 3

7. března 2010 v 22:31 | Jiřina,viz část2 |  || Dobré rady pro vaše zdraví

A. Bolesti hlavy:

Téměř každý z nás ví co je to bolest hlavy a z toho asi 6 % těchto bolestí představuje migréna.
Většina bolestí hlavy bývá vyvolána svalovým napětím / tenzní bolesti/ K faktorům, které mohou tyto tenzní bolesti i migrénu vyvolat patří určité druhy potravin, nedostatek spánku, změny počasí,jaterní onemocnění,stresy,bolesti zubů,hormonální změny,kouření, výkyvy hladiny krevního cukru, infekční onemocnění,zánět vedlejších nosních dutin. Nezávisle na tom mohou bolesti hlavy upozornit na některé nebezpečné procesy, které mohou probíhat uvnitř dutiny lebeční jako např.mozkové nádory,krvácení, špatné prokrvování, abscesy a jiné. Pokud se ovšem bolesti hlavy vyskytují velmi často, potom je důležité provést v co nejkratší době neurologické vyšetření,protože na správné diagnóze potom záleží úspěšné léčení příčiny bolesti hlavy.

Pokud se nevyskytuje žádná závažná nemoc, lze použít následující lidové prostředky proti bolestem hlavy:

1.Muškát-Pelargonium granveolens L.
Dva čerstvé listy této voňavé květiny vložíme nepříliš hluboko do uší.

2.Lopuchové nebo zelné listy:
Čerstvé listy přikládat na čelo,spánky a šíji./pozor na snášenlivost lopuchových listů/

3.Syrovátka:
Doporučuje se ráno vypít 1/2 sklenice /asi 200 ml/ čerstvé syrovátky.

4.Semena kopru:
1 pol. lžíci sušených koprových semen zalijeme 300 ml vařící vody, necháme 30 minut louhovat a po přecezení tuto dávku vypijeme během dne.

4.Semena kopru:
1 pol.lžíci sušených koprových semen zalijeme 300 ml vařící vody, necháme 30 minut louhovat a po přecezení tuto dávku vypijeme během dne.

5.Nálev z dobromysli:
1 pol. lžíci natě dobromysli zalijeme 500 ml vroucí vody, necháme 20 minut louhovat a po přecezení rozdělíme do dvou dávek, které během dne vypijeme./neužívat v těhotenství/

6.Nálev z mateřídoušky:
1 pol. lžíci natě mateřídoušky zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme 20 minut louhovat a po přecezení pijeme uvedené množství po douškách během dne.

7.Nálev z cibulových slupek:
Asi hrst slupek z cibule šalotky zalijeme 600 ml vroucí vody. Necháme 1hodinu louhovat a po scezení pijeme 3x denně 1 sklenici.

8.Slaná horká voda:
Ve sklenici /200 ml/ horké vody rozpustíme 1 čajovou lžičku soli a vypijeme.Zároveň tímto roztokem intenzivně potíráme ušní boltce po dobu pěti minut. Tento recept se doporučuje zejména při bolesti hlavy doprovázené nevolností.

9.Mátový olej:
Do obou uší dáme po 1 kapce teplého mátového oleje a táké tímto olejem potíráme spánky a oblast za ušima.

10.Zajímavý recept s křenem:
Dvě polévkové lžíce nastrouhaného křenu držíme v rukou po dobu pěti minut.

12.Káva s citronem:
Připravíme si 200 ml silné kávy, do které do které dáme 1 čajovou lžičku citronové šťávy. Obsah vypijeme a lehneme si potom tak,aby hlava i nohy byly ve stejné rovině.Tento recept pomáhá zejména při nízkém krevním tlaku.

13.Koňak se solí:
Ve 300 ml koňaku rozpustíme 1/4 čajové lžičky soli a tímto roztokem potíráme čelo 2-3x denně čelo i spánky.Pokud bolest neustoupí doporučuje se užívat každé ráno 2 čajové lžičky koňakové směsi zředěné šesti čajovými lžičkami horké vody. Užívá se nalačno.Také můžeme napustit tímto roztokem vatový tampon a vložit ho do uší. Koňak stabilizuje krevní tlak. Tento recept lze užít i při začínající migréně.

14.Hořčičná koupel:
2 polévkové lžíce hořčičné moučky dobře rozmícháme do krémovité hmoty ve vodě o teplotě 36-38 st.C a potom ji přidáme do vody o teplotě 39 st.C pro koupel rukou a nohou. Necháme působit 10-15 minut.Tato koupel je zvláště účinná při vysokém krevním tlaku.

B. Onemocnění-hemoroidy:lidové prostředky pro vnější použití:

1.Obklady z červené řepy a syrových brambor:
3 polévkové lžíce nastrouhané červené řepy nebo syrových brambor zabalíme do obvazové gázy a přiložíme na vnější hemoroidní uzliny. Obklad má být stále studený, proto často obklady měníme. Podle lidových léčitelů je tento prostředek velmi účinný, protože se bolest rychle mírní a také uzliny brzy mizí.

2.Klystýr a rakytníkový olej:
Klystýr uděláme z 50 ml rakytníkového oleje a tento postup opakujeme během třech dnů po sobě jdoucích.

C. Chrapot a účinné lidové prostředky zejména při akutní ztrátě hlasu při nachlazení nebo přetížení hlasivek:

1.Plod anýzu,mléko,rum:
2 pol.lžíce plodu anýzu zalijeme 1 sklenicí vařícím mlékem.Necháme 3 hodiny louhovat v termosce a potom zcedíme,ochladíme,přidáme 1 čaj lžičku medu a rumu. Pijeme teplé.

2.Rakytníkový a šípkový olej:
Smícháme 3 pol. lžíce rakytníkového oleje se třemi lžicemi šípkového oleje. Užíváme 3x denně 1 čajovou lžičku směsi. Tento recept podporuje rychlé odeznění zánětu a také tlumí nepříjemný pocit suchosti hltanu.

3.Obklady z vodky:
Do čtyř pol. lžic vodky namočíme kapesník nebo kousek pláténka,dobře vyždímáme a přiložíme vpředu na krk.Na obklad dále dáme kousek vaty a folii. Nakonec ovážeme šálu kolem krku.Tento obklad necháme působit asi 6 hodin.Je zvláště účinný pokud je chrapot doprovázen bolestí v krku.

Také se doporučuje recept "Gogol-Mogol" uvedený v předchozím článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruda Ruda | E-mail | Web | 28. září 2011 v 5:56 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama