Nápoj z pryšce mandloňovitého.

4. června 2010 v 20:44 | Jiřina,vlastní úprava |  || Na pomoc životu

Minulý týden jsem si přečetla v jednom časopisu článek o tom, jak už kdysi babky v Karpatech léčily rakovinu "přírodním cytostatikem ".Dělaly nápoj z pryšce mandloňovitého,vajec a citronové šťávy:

50 g pryšce mandloňovitého zalít O,5 l pálenky a nechat tři dny macerovat.Do jiné třílitrové lahve dát 10 ks celých čerstvých vajec.(pečlivě omytých).Vejce zalít citronovou šťávou tak, aby v ní byla vejce celá ponořená. Sklenici uložit do lednice a nechat asi 5 dnů než se skořápky rozpustí (sklenici uzavřít gázou ).Po rozpuštění skořápek promíchat a scedit (odstranění blanek).Potom smíchat dohromady macerát(destilát) s druhým roztokem a dobře promíchat.Uložit na tmavé a chladné místo,sklenku dobře označit názvem nápoje a datem zhotovení.
Doporučuje se užívat 2-3 štamprličky na lačno.

S ohledem na to, že pryšec mandloňoviý patří mezi jedovaté byliny nesmí se nápoj užívat bez souhlasu lékaře. Tento nápoj by mohl také oslabovat účinnost užívaných cytostatik.
Článek jsem hlavně napsala proto, že takovéto "zázračné recepty" často svádí k samoléčbě a k odmítnutí klinické léčby. Osobně jsem viděla zbytečně umírat mladé lidi, kteří odmítli klinickou léčbu s tím,že je léčitel zázračně vyléčí. Litovali svého rozhodnutí,ale bylo již pozdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama