Květen 2011

Vaříme med z jarních bylin.

1. května 2011 v 23:26 | Jiřina |  || Dobré rady pro vaše zdraví
Využijte jarní období šťavnatých bylinek k přípravě medu, který pomáhá při nachlazení ,chřipce a nemocech dýchacího ústrojí.Přikládám několik vlastních receptů.

1. Med z květu černého bezu a lípy:
50 květů černého beu
2Og lipového květu
1,5 l vody
1kg cukru
šťáva ze 4 citronů

Květy černého bezu a lípy vaříme 6O minut , odstavíme a necháme do druhého dne louhovat. Druhý den scedíme, přidáme cukr a vaříme 120 minut za stálého míchání.Až ke konci varu přidáme šťávu z citronů.

2. Med z bezových květů.
75 květů černého bezu
2 l vody,
4 citrony
2 pomeranče
1,5 kg krystalového cukru

Květy opereme,citrony a pomeranč nakrájíme na kolečka a vše zalijeme vodou ,vaříme 30 minut. Po odstavení necháme louhovat do druhého dne. Zcedíme,květy přitom úplně vyždímáme,přidáme cukr a pomalu vaříme do zhoustnutí až se tekutina táhne.Plníme do skleniček a uložíme.Medem sladíme čaj při chřipce a nachlazení.

3.Med z květů černého bezu a květů heřmánku:
35 květů černého bezu
20 g květu heřmánku
2 citrony
3/4 l vody
750 g cukru

Obojí květy a na kolečka pokrájené citony povaříme ve vodě 20 minut a po odstavení necháme louhovat přes noc.Druhý den po přecezení vaříme 45 minut.Cukr přidáme až 15 minut před ukončením varu.
Užíváme především při zánětlivém onemocnění dýchacích cest a při chřipce.

4.Med z květů hluchavky bílé:
4 hrsti květů hluchavky
1/2 l vody
1 kg krystalového cukru
šťáva ze 4 citronů

Květy prosypeme cukrem a zakapeme šťávou ze dvou citronů,dobře promícháme a necháme do druhého dne odpočinout .Potom zalijeme květy vodou a svaříme,po vychladnutí scedíme. Do zcezené tekutiny dáme cukr, svaříme,přidáme šťávu ze zbývajích citronů a necháme vychladnout.Opět budeme pomalu ohřívat až k bodu varu a necháme vychladnout.Tento postup opakujeme za průběžného míchání tak dlouho až tekutina začne medovatět.Ještě horkou ji naléváme do skleniček,uzavřeme a otočíme dnem vzhůru.
Je výborný při nachlazení a kašli.

5. Med z květů sedmikrásky-chudobky.
750 g krystalového cukr
asi 500 květů chudobky
2 citrony- nejlépe bio
3/4 l vody

Květy sedmikrásky přelijeme vařící vodou, přidáme na kolečka pokrájený citron a necháme do druhého dne louhovat. Potom obsah přcedíme přes husté plátno,hodně vymačkáme, přidáme cukr a pomalu vaříme až tekutina začne medovatět. Horkou naléváme do skleniček a uložíme v temnu a suchu.
Při onemocnění dýchacích cest užíváme 3-4 č.lžičky.

6. Med ze smrkových a jedlových výhonků.
200 g smrkovýchz výhonků
150 g jedlových výhonků
1,25 l vody
1,2kg cukru

Výhonky přelijeme vařící vodou,zakryjeme a necháme 4 dny louhovat.Po čtyřech dnech scedíme, přidáme cukr a vaříme do zhoustnutí.Teplé nalijeme do skleniček a uzavřeme.

7. Med na posílení srdce.
3OO korunních plátků růže stolisté
4 květy černého bezu
mletá skořice-půl č.lžičky
mletý zázvor-na půl.č.lžičky
450 g tekutého včelího medu

Smícháme korunní plátky růže s květy černého bezu,promícháme,přidáme skořici ,zázvor, a tekutý med.Znovu vše dobře promícháme a v uzavřené sklenici necháme louhovat 14 dní na slunném místě.Potom scedíme.
Užíváme jednu čajovou lžičku se sklenkou dobrého bílého vína.